PROMOTOR L 47.0 a devenit noul Promotor L Apis. De la acelasi producator - Calier Spania, dar cu o formula imbunatatita, special conceputa pentru digestia albinelor. Supliment nutritiv pe bază de aminoacizi și vitamine pentru albine, în soluție orală.
Promotor L Apis 5L este un complex buvabil premium de vitamine combinat cu una din cele mai largi distribuţii de aminoacizi, esenţiali în funcţionarea corectă a organismului.
PROMOTOR L 47.0 a devenit noul Promotor L Apis. De la acelasi producator - Calier Spania, dar cu o formula imbunatatita, special conceputa pentru digestia albinelor.
Promotor L Apis 5L este un complex buvabil premium de vitamine combinat cu una din cele mai largi distribuţii de aminoacizi, esenţiali în funcţionarea corectă a organismului.
Producătorul spaniol Laboratorios Calier utilizează în compoziţia Promotor L Apis 5L aminoacizi în forma chimică L, aspect cu impact semnificativ în procentul de disponibilitate la absorbţie al acestor aminoacizi, al vitezei de asimilare şi implicit al efectelor obţinute. Rezultatele obţinute cu Promotor L Apis 5L de altfel sunt cele care-l fac atât de apreciat de crescătorii din toată ţara şi poziţionează complexul premium de vitamine şi aminoacizi Promotor L Apis 5L în topul vânzărilor de vitamine de uz zootehnic.
Gama produselor Promotor L este indicata ca supliment nutriţional de uz generic şi ca adjuvant şi la alte specii şi rase, precum: păsări, porcine, iepuri, bovine, cabaline, ovine şi caprine, în perioadele de creştere accentuată, gestaţie, lactaţie, în stările de stres (de ex. transport, lotizări, schimbarea furajării, vaccinări, condiţii meteorologice extreme), ca adjuvant în bolile infecţioase sau parazitare, în convalescenţă, în stări diareice sau în hipovitaminoze, animale hrănite deficitar etc.
Dozare şi administrare:
Albine: 5ml / litru de soluţie cu zahăr.
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@